3 Yaş Eğitim

3 Yaş Eğitim

3 Yaş Eğitim

Dünyadaki en kıymetli varlığımız uğruna her türlü fedakârlığı seve seve üstlendiğimiz üzüldüğüne üzüldüğümüz, sevindiğine sevindiğimiz çocuklarımızın eğitimi doğduğu andan itibaren başlar. Ona verilen her şey eğitim kapsamına girer. Çocuk için ilk yıllardaki en önemli eğitici anne babadır. Okul hayatına ilk adımını attığı andan itibaren ona anne baba sıcaklığını verecek olan kişi ise elinden tutan öğretmenidir..


Biz Buse Çocuk Akademisi olarak çocuklarımızın bedenine olduğu kadar ruhunda itina göstererek aklını donatıp, gönlünü besleyerek kısacası onun manevi yönünü de geliştirmeyi hedefleyerek ilerlemeye çalışıyoruz. Çocuğumuza kendine ve yaradanına güvenmeyi öğretebilirsek başkaları karşısında eğilip bükülmez üstüne düşen görevi yerine getirir ve manevi güç elde eder. Yani kişisel kimliğini sağlam temeller üzerine oluşturur.


Çocuğumuz dünyaya ilk geldiği anda şekillenmeyi bekleyen temiz bir hamur gibidir. Bizim ellerimizde yoğrulup, şekillenir. Bizlerde bu hamurun bilişsel, kişisel, piskomotor, sosyal, duygusal gelişimlerine katkı sağlayacak şekilde biçimlendirerek, Allanın yarattığı her şeyi seven, yüreği güzelliklere meyilli, topluma faydalı birey olarak şekillenmesi için adım adım ilerliyoruz.
Okulumuzda neler yaptığımızı bir günümüzün nasıl geçtiğini merak ettiğinize eminim… Çocuğunuz sizden ayrılıp sınıfımıza girdikten sonra günün ilk etkinliği olan serbest zaman diliminde sınıfımızda ki köşelerde (blok, evcilik, eğitici oyuncak vb) arkadaşları ile sosyal anlamda kendilerini geliştirerek, paylaşmayı öğrenerek oyunlar oynarlar. Çocuklarımızla birlikte çeşitli materyallerle boyama, katlama, kesme, yapıştırma yaparak el becerilerimizi geliştiriyorlar.


Anadili etkinliğimizde şiirler, şarkılar, hikâyeler, bilmeceler, tekerlemeleri öğrenirken dil gelişimine katkı sağlıyorlar. Masa etkinliklerinde ise oyun hamurları, parmak boyaları ile değişik, üretici figürler ortaya koymaktan büyük mutluluk duyuyorlar
Fen-doğa etkinliklerinde duygularımızı geliştiren alan gezilerimizi yapıyoruz. Okulumuzda hayvan besleyerek ve bitki besleyerek yeni sorumluluklar elde ediyoruz. Sınıfımızda eğlenceli ve ilginç deneyler yapıyoruz. Güzel havalarda çok güzel ve özel olan bahçemizde oyunlar oynuyor ve bahçe oyunlarımızla enerjimizi atıyoruz.
Sevgili anne ve babalar; en değerli varlıklarınız olan evlatlarınızı bize güvenerek emanet ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Bizlere bu güzel ortamı hazırlayan kurucumuza minnetle şükranlarımızı sunuyoruz. Çocuklarımızla birlikte eğlenerek öğreniyoruz ve öğrenmeye de devam edeceğiz…
Saygılarımla…