Etkinlikler

Etkinlikler

BUSELİ MİNİKLERDEN YARATICI SANAT SERGİSİ

 

Buse Kolejinin minik anasınıfı öğrencileri okulda kullanmadıkları atık materyalleri sanatsal bir etkinliğe dönüştürmenin sevincini, yaptıkları sergi ile tüm okul arkadaşları ve siz sevgili ziyaretçilerimizle birlikte yaşadı.

Sergide karton kutulardan geleceğin robotlarına, minik martılardan üç boyutlu resimlere kadar birçok etkinlik öğrencilerin el emeği ile hayat buldu.

Kendi Robotlarını Yaptılar

Teknoloji çağının tam ortasında yaşayan minik öğrenciler ellerindeki karton kutuları kullanarak hep birlikte büyük bir robot yaptılar. Robotun yapımı için grup çalışması onlar için önemliydi. Her bir bölümü için ayrı ayrı uğraşan minikler sonunda kendi hayal güçlerinin yansımasını üç boyutlu olarak arkadaşları ile paylaştılar.

Kartondan Üç Boyutlu Ev ve Fotoğraf Makinesi

Öğrencilerin bazıları ellerindeki artık materyalleri kullanarak onlardan üç boyutlu evler, kamyonlar ve hatta fotoğraf makinesi yaptılar. Sizlerde minik öğrencilerimizin yaptığı bu sergiyi gezmek isterseniz Buse Kolejini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için iletişim kutucuğunu tıklayarak bizlere ulaşabilirsiniz.